O umowach gazowych z 2010 roku (TVP.INFO)

Musiało się wydarzyć jakieś nieporozumienie, bo zaproszono mnie do TVP.INFO. Od lat mnie już nie zapraszają do telewizorni, no chyba że już wszyscy z Warszawy wyjechali na weekend.

Ale skoro zaprosili, to troszkę prawdy udało się przemycić przez tą nawałnicę propagandy, która teraz opanowała media. Nie jestem zadowolony, bo było dwóch na jednego, róznice zdań duże, więc trochę chaosu się wkradło. ale prowadzący świetnie się zachował i trzymał najwyższą klasę. W odróżnieniu od interlokutorów, którzy zaczęli mi coś wypominać, że "w 2012 coś powiedziałem dla Kresów.pl, że nie podoba mi się pomarańczowa rewolucja na Ukrainie". No nie podoba, ale miało być o gazie... :-)

I trochę było, zaczyna się w 40 minucie i 30 sekundzie.

Zapraszam do obejrzenia.

minela-20-gaz-29-08-2017.jpg

komentarze: 8

Pan z klubu jagiellońskiego

Pan z klubu jagiellońskiego powtarza mantrę: "federacja rosyjska potrafi zdestabilizować kraj" (chodzi o Ukrainę).
1. a jak stabilizują Syrię i Irak Amerykanie?
2. czy obalanie Janukowycza w 2013 przez Amerykanów było stabilizacją Ukrainy? Amerykanie podpuścili również nowy rząd w Kijowie do uderzania w neobanderowską nutę. Nawet w Polsce przyznawano, że neobanderyzm jest OK, bo antyrosyjski. Ale na Ukrainie żyje kilka milionów Rosjan, i kilkanaście milionów prawie-Rosjan. Trzeba być arcy-idotą albo kanalią by uważa, że wzniecanie waśni etnicznych stabilizuje kraj.

niestety osoba mierna intelektualnie może wygrać dyskusję, ponieważ kłamliwe argumenty jakich używa zostały wcześniej wbite społeczeństwu do głów. tzn. np. agresję na Irak nazywano "misją stabilizacyjną". A gdy chaos w Iraku stał się oczywisty, po prostu zapomniano skąd się wziął i rozpoczęto atak na Libię i Syrię z tym samym skutkiem!

i last but not least. Cały ten kłamliwy bełkot i tak jest obok tematu rynku gazowego.

A czy ktoś badał temat monopolu Microsoftu? Jest taki temat w Polsce? Bo o ile wiem nawet Polska ma 1/4 gazu z własnego wydobycia, a Windowsy to 100% desktopów. Komputery przetwarzają wrażliwe dane, można je zdalnie wyłączać.
I co?
Takie zaufanie do USA które w XX wieku obaliły kilkadziesiąt rządów?

Ale rozumiem, że Pan nie używa takiej argumentacji, bo to byłoby odejście od tematu. Na to może sobie pozwolić tylko "jagielloński" troll. Nawiasem.....Zagadka dla dociekliwych. Czemu jagielloński a nie piastowski?

chemmobile's picture

Po obejrzeniu materiału

Po obejrzeniu materiału pojawia się pytanie - czy ten "jagielończyk" jest tak głupi, że nie wie skąd brać informacje o cenach gazu (co fatalnie rzutuje na organizację, którą reprezentuje), czy też świadomie i z premedytacja kłamie, bo jest np. agentem wpływu.

Andrzej's picture

a po co mu ceny?

Przecież mogłoby się okazać, że mu się światopogląd na łeb zawali. I jeszcze straci miejsce pracy. Nie po to taki "instytut" stworzono, by faktów szukać, tylko by tezy odpowiednie propagować. Gaz z Kataru i USA nie może być przecież drogi? Nie?

Generalnie think-tanki dzielą się na merytoryczne (Rand) i propagandowe (Heritage). W Polsce tych pierwszych - nie mogę się doszukać. Ale oczywiście i tak to wszystko lata świetlne pod wzlędem klasy za USA.

To co było szokujące, to

To co było szokujące, to wypominanie adwersarzowi... braku entuzjazmu dla rewolucji (pomarańczowej). Ja, towarzyszu mam tu pańskie wypowiedzi sprzed paru lat i widać, że rewolucji pan nie poparł. No i co teraz. A?
Czysty jakobinizm/bolszewizm.

Natomiast co do cen gazu, to miałem wrażenie, że stosowany był unik i zmiana tematu na czołgi. Jeden ze "specjalistów" powiedział "z dolara zysków z gazu, za pół dolara Rosja kupuje czołg". Warto zauważyć, że on nawet nie powiedział ile tych czołgów ma Rosja. Ja powiem: mniej niż 2,5 tys... Nie powiedział jak to ma się do przewagi pancernej NATO, że już o przewadze lotniczej nie wspomnę. Niech Polacy myślą, że Rosja ma tych czołgów zatrzęsienie, a jak kupimy od niej gaz, to ona nas podbije tymi czołgami. To jest ekonomiczny i wojskowy analfabetyzm. Niestety te "kluby" jagiellońskike operują na poziomie analfabety. Czasem myślę, że to są po prostu farmy trolii Sorosa. Jeśli człowiek robi z siebie pośmiewisko na antenie, to jak pisze anonimowo w Internecie? Targalski kiedyś pod własnym nazwiskiem w komentarzach na niezaleznej zaczął pisać "Putin chujło" itp. To jest poziom analityka czy lumpa spod budki z piwem? Mamy "think-tanki" operujące na poziomie zwierzęcym, bezmyślne katarynki w garniturach.

Prowadzący zachowywał się faktycznie kulturalnie i zachował dyscyplinę intelektualną, choć pod koniec pozwolił sobie na spekulacje, że być może USA potajemnie dotują sprzedaż gazu dla Polski...

PS. w Europie władza szykuje grunt pod fałszowanie i unieważnianie wyborów. Partie krytyczne wobec ściągania "uchodźców" są konsekwentnie etykietowane jako wspierane przez rosyjskich hakerów.

Z Jakub Wiech byłoby ciekawiej

Chciałbym zobaczyć jak Pan daje merytoryczne bęcki temu samozwańcemu specjaliście ds. obrony przed dezinformacją i propagandą na żywo, że tak to ujmę, ale coś czuję, że nie stanął by z Panem w szranki niestety.

Jeszcze w kwestii

Jeszcze w kwestii

1) monopolizacji....Słyszał ktoś w Polsce głosy zaniepokojenia w kwestii monopolizacji kart płatniczych? Odcięcie gazu przez Rosję Polska spokojnie przetrzyma (i to Rosja wiecej wtedy straci), natomiast odciecie nas od systemów bankowych byłoby katastrofą gospodarczą. Zanim by ktoś wymyślił remedium, to wszystko by stanęło. Temat nie istnieje, choć to Zachód (nie Rosja) naciska nas np. w sprawie przyjmowania "uchodźców". A więc to Zachód może chcieć użyć przeciw nam sankcji. Co z resztą jest formułowane na gruncie pogróżek.

2) pan z klubu jagiellońskiego powtarza mantrę o używaniu przez Rosjan gospodarki jako broni politycznej. W domyśle: jest to rzecz niebywała, kuriozalna i niecywilizowana. Mówi to tak w czasach gdy nie kto inny, ale USA są liderem nakładania sankcji na różne kraje.

Podkreślmy, że dla USA nie istnieją ŻADNE granice humanitarne w takich sankcjach.

Odciąć leki, żywność - no problem. Wymordować pół miliona dzieci. No problem. Albright mówi, że "było warto". Co było warto. Mamy w Iraku chaos, a niedawno we Włoszech "uchodźcy" przez całą noc gwałcili Polkę. Taki to obszar "stabilizacji" daje pełna i niczym nieograniczona władza dla kliki trockistów z USA.

Piotr Woźniak zdradził,

że w średnio- i długoterminowo Polska będzie chciała sprowadzać gaz wyłącznie spoza Rosji.
.
Podoba mi się użycie słowa “chcieć” :)

Andrzej's picture

chcieć to móc :-)

przecież pełnomocnik Naimski już dwa rurociągi z Norwegii wybudował, a buduje już trzeci. To jest siła "chcenia"

skomentujesz?

Filtered HTML

  • Use [fn]...[/fn] (or <fn>...</fn>) to insert automatically numbered footnotes.
  • Allowed HTML tags: <a> <i> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <font> <dt> <blockquote> <img> <center> <strong> <em> <u> <b> <span> <bgcolor> <del> <strike>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.